Hoppa till sidans innehåll

Anmälda skyttar klassvis 2011-03-19

14 MAR 2011 18:44
Här kommer en lista men då vissa klasser har ensamma skyttar kommer kanske dessa klasser att slås ihop med andra klasser.
  • Uppdaterad: 19 MAR 2011 00:41

DC 21
Therese Carlsson Gävle BSK DC21 3-spot
DF 10
Nelly Spång BSK Iggesund DF10  
Ottilia Herkules IF Karlsvik DF10  
DF 13
Beyla Edström Bollnäs BSK DF13  
Felicia Brunzell BSK Iggesund DF13  
Amanda Edlund Stocka BSK DF13  
Hanna Hynynen Söderhamn BS DF13  
DF 21
Julia Carlbäcker Gävle BSK DF21 3-spot
DK 10
Angelica Lindström  BSK Edsbyn DK10  
Felicia Jonsson BSK Edsbyn DK10  
Jonna Wåger BSK Edsbyn DK10  
Lina Kastemyr BSK Edsbyn DK10  
Lovisa Fahlström BSK Edsbyn DK10  
Gry Svensson Gävle BSK DK10  
Felicia Carlsson IF Karlsvik DK10  
Lina Larsson Säters IF/BSK DK10  
DK 13
Julia Kastemyr BSK Edsbyn DK13  
Maja Märges BSK Edsbyn DK13  
Sara Lindström BSK Edsbyn DK13  
Tova Jäderberg BSK Edsbyn DK13  
DK 16
Emelie Larsson Säters IF/BSK DK16  
DK 21
Wictoria Kastemyr BSK Edsbyn DK21  
Millan Höijer Falu BK Kopparpilen DK21  
DLB 21
Mona Björklund Gävle BSK DLB21  
Ulla Domeij Gävle BSK DLB21  
Anette Sundin  IF Karlsvik DLB21  
Christa Bäckman IF Karlsvik DLB21  
Viola Antman Wij Bågskyttar DLB21  
HC 16
Joel Jonsson BK Dalpilen HC16 3-spot
Lucas Rosen Söderhamn BS HC16 3-spot
Tim Arvidsson Söderhamn BS HC16 3-spot
HC 21
Christian Hedvall BK Dalpilen HC21 3-spot
Lennart Hed BK Siljanspilen HC21 3-spot
 Håkan Åsentorp  Bollnäs BSK HC21 3-spot
Per-Anders Olsson Bollnäs BSK HC21 3-spot
Pär Olnils Bollnäs BSK HC21 3-spot
Raimmo Mämmelä Bollnäs BSK HC21 3-spot
Rolf Volungholen Bollnäs BSK HC21 3-spot
Mikael Gustavsson Gävle BSK HC21  3-spot
Pirre Möllerström IF Karlsvik HC21 3-spot
Daniel Forsberg Söderhamn BS HC21 3-spot
Anders Hornling Söderhamn BS HC21  3-spot
Andreas Eriksson Söderhamn BS HC21  3-spot
HC 50
Arne Hallberg Bollnäs BSK HC50 Motion
Per Hjalmarsson Bollnäs BSK HC50 Motion
HC 60
Bert-Åke Olsson Bollnäs BSK HC60 3-spot
Anders Palm Sandviken BK HC60 3-spot
HF 13
Håkan Hallberg Bollnäs BSK HF13  
Johan Ekenberg BSK Edsbyn HF13  
Jesper Strandell BSK Iggesund HF13  
Love Kristoffersson BSK Iggesund HF13  
Oscar Spång BSK Iggesund HF13  
Tobias Käller BSK Iggesund HF13  
Felix Bokedal Gävle BSK HF13  
Jonas Jonsson Säters IF/BSK HF13 3-spot
HF 16
Thim Olsson Bollnäs BSK HF16  
HF 21
Andreas Nilsson BK Siljanspilen HF21  
Lars-Olov Igelström BK Siljanspilen HF21  
Andreas Skalberg IF Karlsvik HF21 3-spot
Hawkan Nordlander IF Karlsvik HF21 3-spot
Stefan Nilsson  IF Karlsvik HF21 3-spot
Cenneth Nilsson  Timrå AIF HF21  
HF 60
Klas Wängman  IF Karlsvik HF60 3-spot
HK 10
Erik Höijer Falu BK Kopparpilen HK10  
Marcus Fahlström BSK Edsbyn HK10  
Junior Klöfwer Gävle BSK HK10  
HK 13
Josef Sigfridsson BSK Edsbyn HK13  
Rickard Niskanen BSK Edsbyn HK13  
Magnus Käller  BSK Iggesund HK13  
Per Höijer Falu BK Kopparpilen HK13  
Oskar Hammarlund  Wij Bågskyttar HK13  
HK 21
Jakob Björklund BSK Edsbyn HK21  
Lina Björklund BSK Edsbyn HK21  
Mikael Edlund BSK Edsbyn HK21  
Mikael Sigfridsson BSK Edsbyn HK21 Motion
Erik Jonsson  Rembo IK HK21 3-spot
Anton Cekal Rembo IK HK21  
Hasse Danielsson Säters IF/BSK HK21  
Marcus Anåker  Säters IF/BSK HK21  
Roger Boberg Säters IF/BSK HK21  
HK 50
Håkan Hallgren Rembo IK HK50  
HK 60
Karl-Erik Ekenberg BSK Edsbyn HK60  
Kent Björklund BSK Edsbyn HK60 3-spot
HLB 21
Gilbert Spång  BSK Iggesund HLB21  
Jonne Eriksson BSK Iggesund HLB21  
Per-Johan Spång BSK Iggesund HLB21  
Göran Fält Falu BK Kopparpilen HLB21  
Johan Eriksson Falu BK Kopparpilen HLB21  
Rickard Olofsson Falu BK Kopparpilen HLB21  
Göran Gustavsson Gävle BSK HLB21  
Inge Bertäng Gävle BSK HLB21  
Jan Domeij Gävle BSK HLB21  
L-G Persson Gävle BSK HLB21  
Mikael Klöfwer Gävle BSK HLB21  
Owe Grundwall Gävle BSK HLB21  
Lennart Carlsson IF Karlsvik HLB21  
Erik Gräntz Stocka BSK HLB21  
Gunnar Sand Stocka BSK HLB21  
Joakim Arnström Stocka BSK HLB21  
Anders Eriksson Wij Bågskyttar HLB21  
Robert Antman Wij Bågskyttar HLB21  
Tommy Eklund Wij Bågskyttar HLB21  
LB 16
Jimmy Holm  Falu BK Kopparpilen LB16  
Bengt Jonsson Gävle BSK LB16  
Dennis Hellstadius Gävle BSK LB16  
Dennis Majander Gävle BSK LB16  
Erik Djurfelt Gävle BSK LB16  
Ida Karlsson Gävle BSK LB16  
Johan Pettersson Gävle BSK LB16  

 

STARTLISTA

Tavla nr Namn Klubb Klass
1 A Gilbert Spång  BSK Iggesund HLB21
1 B Göran Fält Falu BK Kopparpilen HLB21
1 C Bengt Jonsson Gävle BSK LB16
1 D Dennis Hellstadius Gävle BSK LB16
 
2 A Jonne Eriksson BSK Iggesund HLB21
2 B Rickard Olofsson Falu BK Kopparpilen HLB21
2 C Dennis Majander Gävle BSK LB16
2 D Erik Djurfelt Gävle BSK LB16
 
3 A Per-Johan Spång BSK Iggesund HLB21
3 B Johan Eriksson Falu BK Kopparpilen HLB21
3 C Ida Karlsson Gävle BSK LB16
3 D Johan Pettersson Gävle BSK LB16
 
4 A Owe Grundwall Gävle BSK HLB21
4 B Erik Gräntz Stocka BSK HLB21
4 C Lennart Carlsson IF Karlsvik HLB21
4 D Jimmy Holm  Falu BK Kopparpilen LB16
 
5 A Mona Björklund Gävle BSK DLB21
5 B Anette Sundin  IF Karlsvik DLB21
5 C Viola Antman Wij Bågskyttar DLB21
5 D Anders Eriksson  Wij Bågskyttar HLB21
 
6 A Ulla Domeij Gävle BSK DLB21
6 B Christa Bäckman IF Karlsvik DLB21
6 C Mikael Klöfwer Gävle BSK HLB21
6 D Gunnar Sand Stocka BSK HLB21
 
7 A Robert Antman Wij Bågskyttar HLB21
7 B Jan Domeij Gävle BSK HLB21
7 C L-G Persson Gävle BSK HLB21
7 D Joakim Arnström Stocka BSK HLB21
 
8 A Inge Bertäng Gävle BSK HLB21
8 B Debi Walker BK Fiskgjusen DK21
8 C Tommy Eklund Wij Bågskyttar HLB21
 
9 A Håkan Åsentorp  Bollnäs BSK HC21
9 B Therese Carlsson Gävle BSK DC21
9 C Raimmo Mämmelä Bollnäs BSK HC21
9 D Christian Hedvall BK Dalpilen HC21
 
10 A Rolf Volungholen Bollnäs BSK HC21
10 B Per-Anders Olsson Bollnäs BSK HC21
10 C Andreas Eriksson Söderhamn BS HC21
10 D Mikael Gustafsson Gävle BSK HC21
 
11 A Pär Olnils Bollnäs BSK HC21
11 B Pirre Möllerström IF Karlsvik HC21
11 C Daniel Forsberg Söderhamn BS HC21
11 D Joel Jonsson BK Dalpilen HC16
 
12 A Lennart Hed BK Siljanspilen HC21
12 B Arne Hallberg Bollnäs BSK HC50
12 C Anders Hornling Söderhamn BS HC21
12 D Per Hjalmarsson Bollnäs BSK HC50
 
13 A Lucas Rosen Söderhamn BS HC16
13 B Bert-Åke Olsson Bollnäs BSK HC60
13 C Tim Arvidsson Söderhamn BS HC16
13 D Anders Palm Sandviken BK HC60
 
14 A Wictoria Kastemyr BSK Edsbyn DK21
14 B Emelie Larsson Säters IF/BSK DK16
14 C Millan Höijer Falu BK Kopparpilen DK21
14 D Lina Björklund BSK Edsbyn HK21
 
15 A Kent Björklund BSK Edsbyn HK60
15 B Håkan Hallgren Rembo IK HK50
15 C Hasse Danielsson Säters IF/BSK HK21
15 D Mikael Edlund BSK Edsbyn HK21
 
16 A Karl-Erik Ekenberg BSK Edsbyn HK60
16 B Roger Boberg Säters IF/BSK HK21
16 C Mikael Sigfridsson BSK Edsbyn HK21
16 D Anton Cekal Rembo IK HK21
 
17 A Erik Jonsson  Rembo IK HK21
17 B Jakob Björklund BSK Edsbyn HK21
17 C Marcus Anåker  Säters IF/BSK HK21
17 D Julia Carlbäcker Gävle BSK DF21
 
18 A Cenneth Nilsson  Timrå AIF HF21
18 B Klas Wängman  IF Karlsvik HF60
18 D Stefan Nilsson  IF Karlsvik HF21
 
19 A Andreas Skalberg IF Karlsvik HF21
19 B Andreas Nilsson BK Siljanspilen HF21
19 C Hawkan Nordlander IF Karlsvik HF21
19 D Thim Olsson Bollnäs BSK HF16
 
20 B Julia Kastemyr BSK Edsbyn DK13
20 C Felicia Brunzell BSK Iggesund DF13
20 D Maja Märges BSK Edsbyn DK13
         
21 A Sara Lindström BSK Edsbyn DK13
21 B Amanda Edlund Stocka BSK DF13
21 C Tova Jäderberg BSK Edsbyn DK13
21 D Hanna Hynynen Söderhamn BS DF13
         
22 A Angelica Lindström  BSK Edsbyn DK10
22 B Magnus Käller  BSK Iggesund HK13
22 C Felicia Jonsson BSK Edsbyn DK10
22 D Per Höijer Falu BK Kopparpilen HK13
         
23 A Rickard Niskanen BSK Edsbyn HK13
23 B Lina Kastemyr  BSK Edsbyn DK10
23 C Oskar Hammarlund  Wij Bågskyttar HK13
23 D Jonna Wåger BSK Edsbyn DK10
         
24 A Tobias Käller BSK Iggesund HF13
24 B Lina Larsson Säters IF/BSK DK10
24 C Jessica Nilsson BK Fiskgjusen DK13
24 Mina Levin BSK Edsbyn DK10
         
25 A Jesper Strandell BSK Iggesund HF13
25 B Felicia Carlsson IF Karlsvik DK10
25 C Håkan Hallberg Bollnäs BSK HF13
25 D Lovisa Fahlström BSK Edsbyn DK10
 
26 B Ottilia Herkules IF Karlsvik DF10
26 C Love Kristoffersson BSK Iggesund HF13
26 D Nelly Spång BSK Iggesund DF10
 
27 A Oscar Spång BSK Iggesund HF13
27 B Junior Klöfwer Gävle BSK HK10
27 C Felix Bokedal Gävle BSK HF13
27 D Erik Höijer Falu BK Kopparpilen HK10
 
28 A Sofie Elfsberg Säters IF/BSK DK13
28 B Jonas Jonsson Säters IF/BSK HF13
28 C Josef Sigfridsson BSK Edsbyn  HK13
28 D Johan Ekenberg BSK Edsbyn  HF13
         
         

'

Skribent: Mai Skoglund



















Postadress:
BSK Edsbyn - Bågskytte
Sporthallsvägen 5b (ej lokalen), Gamla Faluvägen 1
82832 Edsbyn

Besöksadress:
Gamla Faluvägen 1
82832 Edsbyn

Kontakt:
Tel: +46703259263
E-post: This is a mailto link

Se all info